Messi se do reprezentace nevrátí, myslí si Maradona

Fotbalová legenda Argentiny Diego Maradona nevěří tomu, že by Lionel Messi změnil své rozhodnutí vzdát se reprezentačního dresu albicelestes, které učinil po prohraném finále na nedávném turnaji Copa América Centenario.

Lionel Messi nedokázal dovést reprezentaci Argentiny k tolik vytoužené zlaté medaili na turnaji Copa América, který se konal při příležitosti stého výročí tohoto turnaje v červnu letošního roku. Nedokázal to ani ve třetím finálovém zápase v řadě. Po porážce na MS 2014 a Copě Américe 2015 skončil tým Argentiny opět jen na stříbrném stupínku.

Evidentně frustrovaný Messi po posledním zápase s Chile prohlásil, že se vzdává reprezentace, což vyvolalo v jihoamerické zemi totální šok. „Pro mě kapitola v reprezentačním týmu skončila. Dělal jsem, co jsem mohl. Bolí to nedosáhnout na titul,“ prohlásil tehdy.

Neúspěch na Copě Américe vzal na sebe reprezentační kouč Tata Martino, který rezignoval na svůj post. Argentina místo něj stanovila nového lodivoda - Edgarda Bauzu a ten si dle všeho vzal za úkol přesvědčit Messiho, aby své rozhodnutí přehodnotil.