Premier League - souhrn 1. kola

Community Shield ubojován, první ligové kolo už přeci jen přesvědčivější. José Mourinho nakonec bude se svým ligovým debutem na lavičce Manchesteru United přeci jen spokojený, ačkoliv se do Ibrahimovićova precizního přízemního úderu příliš netvářil. Pak už ale vybuchl v explozi nadšení...

José Mourinho skutečně zprvu neměl k radosti mnoho důvodů. Úvodní pasáže vyplňovala řada nepřesností ze strany favorizovaných United, aby nakonec trochu ironicky právě ona nepřesnost na druhé straně poslala Manchester do vedení.

Pokud Bournemouth v nováčkovské sezoně něco konstantně sráželo, byla to přemíra individuálních pochybení vzadu, a 40. minutě naznačila pokračování trendu. Simon Francis tehdy nejprve nedal své malé domů dostatečnou razanci, a když jeho pochybení napravil Boruć, odrazil se balon od jeho holení zpátky k Matovi a bylo to. Španělský playmaker takto poprvé pod Mourinhem udeřil, jakkoliv šťastně.

Třetí branku potom po více než hodině hry přidal Zlatan Ibrahimović, když ho ve středu pole nikdo nechtěl atakovat a on svou střelu v běhu zvládl opravdu expertně. Boruc se ke své pravé tyči natahoval marně.