Chelsea je blízko podpisu nového gólmana

Chelsea je údajně velice blízko podpisu portugalského gólmana Eduarda z Dinama Záhřeb. Třiatřicetiletý brankář, jenž byl součástí vítězného portugalského týmu z Eura 2016, by měl na Stamford Bridge nahradit Asmira Begoviče, o kterého má zájem Everton.

Eduardo má za sebou velice vydařené léto, během kterého nejprve oslavil s národním týmem senzační titul na Euru 2016, kde plnil roli náhradníka brankářské jedničky Portugalska Ruie Patricia a nyní má před sebou největší přestup své kariéry. Během nejbližších dní by měl totiž podepsat smlouvu s anglickou Chelsea, kde sice o místo brankářské jedničky bojují Thibaut Courtois a Asmir Begovič, ale o bosenského gólmana údajně usilují jiné kluby, včetně Evertonu.

Manažer Dinama Záhřeb Zlatko Kranjčar byl v neděli dotázán, zda středeční utkání předkola Ligy mistrů proti Red Bullu Salcburk bude i posledním vystoupením Eduarda za chorvatský klub, Chelsea se rozhodla přivést bývalého gólmana italského Janova i kvůli tomu, že v létě nevyužila možnosti prodloužit smlouvu s italským veteránem Marcem Ameliou a mladík Jamal Blackman minulý týden zamířil na hostování do Wycombe Wanderers.