Ronaldo Ronalda nezvolil do nejlepší sestavy všech dob

Legendární střelec fotbalové historie, Brazilec Ronaldo Luis Nazario de Lima vybíral nejlepší jedenáctku všech dob. Místo v ní našel pro různé hvězdy, včetně fenoména současnosti Lionela Messiho. Ovšem pro jeho úhlavního konkurenta, Cristiana Ronalda, už nezbylo.

Jeho střelecké umění mají zřejmě všichni ještě v živé paměti. Ještě než začal nabírat na váze dokázal potěšit svými zásahy nejednoho fanouška klubů, kterými během své kariéry prošel. Inter Milán, Real Madrid, Barcelona...To jsou jen některé z jeho angažmá, v nichž zakotvil.

Brazilská televize FATV ho požádala, jestli by nemohl vybrat nejlepší fotbalovou jedenáctku všech dob. Do branky vybral stále ještě aktivního Gianluigiho Buffona, obrannou čtveřici by podle jeho gusta tvořil brazilsko-italský mix Cafú, Maldini, Cannavaro a Roberto Carlos.

V záloze se přiklonil k Maradonovi, Zidanemu, Pirlovi a Lionelu Messimu. No a do ofenzivní linie neměl žádné pochybnosti při vyslovení jména Pelé. Až na závěr, před vyslovením posledního jména, se zeptal moderátorů pořadu: „A mohu vybrat i sebe?" Na souhlasné kývnutí hned s radostí zareagoval: „Tak se tedy vybírám - Ronaldo."