Claudio Bravo už je brankářem Manchesteru City – Upsal se na 4 roky

Očekávaný transfer je zpečetěn. Claudio Bravo dokončil svůj přestup z Barcelony do Manchesteru City a měl by se stát novou brankářskou jedničkou Citizens. Do klubu si jej vyžádal Pep Guardiola, který má na gólmany speciální požadavky a Joe Hart těmito vlastnostmi nedisponuje. Chilský reprezentant podepsal čtyřletý kontrakt.

Claudio Bravo už bude válčit v barvách Manchesteru City. Po dvou letech opouští Barcelonu, se kterou slavil dva ligové tituly i triumf v Lize mistrů. Teď chce dosáhnout na velké úspěchy s novým klubem Pepa Guardioly.

Katalánský kouč na začátku této sezóny odstavil Joa Harta. Zatím chytal Willy Caballero, ale nyní se očekává, že prostor mezi třemi tyčemi bude patřit Bravovi. Pep Guardiola má na gólmany speciální požadavky, a ty Bravo skvěle splňuje. Naopak na odchodu z klubu je Joe Hart. Zatím není jisté, kam anglická reprezentační jednička zamíří.

Bravovi je 33 let. S Chile už dokázal dvakrát v řadě vyhrát Copa Américu. Před angažmá v Barceloně působil osm let v San Sebastiánu. Pep Guardiola si od něj slibuje především zkvalitnění rozehrávky a lepší práci s míčem. To mu u Joa Harta scházelo.