Dortmund díky Aubameyangovi na úvod nezaváhal, Herthu zachránil Schieber

Borussia Dortmund tak jednoznačnou jízdu jako Bayern nepředvedla, tři body ale získala. Děkovat může především Pierre-Emericku Aubameyangovi, jenž vstřelil obě branky. Naplno bodoval Mönchengladbach i Hertha, která proti nováčkovi z Freiburgu zvítězila 2:1 brankou střídajícího Schiebera z páté minuty nastavení.

Dortmund první kolo zvládl, ovšem ne v takové parádě jako Bayern Mnichov. Do vedení se Borussia dostala v 17. minutě, po centru Schürrleho zamířil přesně Pierre-Emerick Aubameyang.

Domácí kontrolovali hru, ale do žádné další šance se nedostali. Až v závěru, kdy rozhodčí po faulu na Schürrleho odpískal pokutový kop. Aubameyang se znovu nemýlil a přidal tak druhé salto. Mohuč ještě stihla duel zdramatizovat, v poslední minutě hlavičkou překonal Burkiho Muto.

Ten přišel na hřiště až v 81. minutě, což fanoušci Mohuče příliš nechápali. On a De Blasis hru výrazně oživili, na vyrovnání už ale nebyl čas. A tak Dortmund slaví vcelku klidné vítězství 2:1.