Jack Wilshere si hledá nový klub. Arsenal s ním pro letošní sezónu nepočítá

Arsenal je připraven umožnit záložníkovi Jacku Wilshereovi opustit v letošní sezóně klub na hostování, aby mohl pravidelně nastupovat v základní sestavě. Anglický reprezentant v letošní sezóně nastoupil pouze ke dvěma zápasům z lavičky náhradníků, přednost totiž na jeho postu dostávají Mohamed Elneny a nová posila Granit Xhaka.

Arsenal má už pouze dva dny na to, aby pro Wilshera našel klub, ve kterém bude anglický reprezentant patřit mezi opory základní sestavy. Pro zraněními sužovaného záložníka by to podle vedení klubu mohl být vítaný krok, jak se vrátit do své bývalé formy.

Čtyřiadvacetiletý středopolař, jenž si zahrál na Euru 2016, nebyl novým manažerem anglické reprezentace Samem Allardycem nominován pro nejbližší mezinárodní zápasy, což Allardyce vysvětlil tím, že přednost bude dávat hráčům pravidelně nastupujícím za svůj klub.

Wilshere vynechal většinu loňské sezóny kvůli zlomené noze a během jeho absence přivedl manažer Arséne Wenger na jeho post hned dva hráče. Už v lednu získal z Basileje Mohameda Elnenyho, kterého v létě následoval hráč Gladbachu Granit Xhaka.